Oční optika Brýle pro afriku Plastické operace očních víček Oční ordinace Český těšín

Peroxidový roztok pro delší pohodlí

12.02.2015

Doposud byl na našem trhu znám peroxidový roztok AOSEPT PLUS. Nyní je tento roztok obohacen o patentovaný komplex HydraGlyde, což je účinná zvlhčující technologie roztoku OPTI-FREE PureMoist. Nový roztok AOSEPT PLUS s HydraGlyde poskytuje uživatelům delší pohodlí při nošení kontaktních čoček a uspokojí vysoké nároky na jejich čistotu a dezinfekci při minimálním vlivu na jemné tkáně oka.

Někteří nositelé kontaktních čoček mají málo informací o roztoku, který používají a často se neřídí instrukcemi, které jim oční specialisté poskytnou. Jedná se např. o použití nedostatečného množství roztoku, čočky nejsou čištěny mechanicky, pravidelná výměna roztoku v pouzdře není dodržena,…Většinou právě tito uživatelé si pak stěžují na nepohodlí při nošení kontaktních čoček a zhoršené vidění.

Peroxidové roztoky AOSEPT PLUS a AOSEPT PLUS s HydraGlyde mají výhodu v tom, že celý proces dezinfekce čoček je pro uživatele jednoduchý, bez nutnosti mechanického čištění. Je ale vždy nutné použít stejné množství roztoku, jinak systém nefunguje.

Peroxidové roztoky obsahují peroxid vodíku a povrchově aktivní látku (surfaktant) PLURONIC 17R4. Peroxid vodíku zajišťuje dezinfekci, při níž ničí choroboplodné zárodky a bakterie včetně mikroorganizmů. Surfaktant pomáhá odstraňovat proteinové usazeniny a nečistoty z povrchu čočky. V pouzdře je zabudovaný disk s vrstvičkou platiny, který rozkládá peroxid vodíku za vzniku kyslíku a jemného fyziologického roztoku. Tento proces neutralizace je doprovázen bubláním, které navíc napomáhá odstraňovat nečistoty a usazeniny mechanicky. Po šesti hodinách, kdy je ukončen proces dezinfekce, je obsah peroxidu vodíku tak nízký, že nelze pocítit.

Komplex HydraGlyde je molekulu kopolymerů polyoxyetylenu (váže vlhkost) a polyoxybutylenu (váže se na suché povrchy kontaktní čočky). Oba kopolymery tak společně vytváří zvlhčený obal okolo celé čočky a tím prodlužují pohodlné nošení.

Roztok AOSEPT PLUS s HydraGlyde je univerzální roztok pro všechny typy kontaktních čoček. Výborně se hodí nejen pro náročné uživatele, ale také pro děti a uživatele, kteří mají citlivé oči.

peroxidovy roztok

aosept roztok